Dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych - Integracyjne koło fortuny

Pomysł na pierwsze godziny wychowawcze. Zagraj w ruletkę i poznaj swoich uczniów, używając Wordwalla!

Szkoły podstawowe i ponadpodstawowe - Integracyjne pudełko niespodzianka!

Przed Wami moje integracyjne pudełko rozmaitości. Wymaga ono nie tylko odpowiedzi na pytania, ale bazuje na interakcji między klasą i na zabawach ruchowych! Powodzenia na pierwszych godzinach wychowawczych!

Dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych - Dokończ zdanie

Gdy już poznasz swoich uczniów, możesz pójść dalej. Dokończ zdanie to ćwiczenie, które pozwoli tworzyć relacje klasowe i przejść na wyższy poziom integracji zespołu! Powodzenia!

Dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych - Integracyjne kody qr

Ułożyłem 30 pytań zaszyfrowanych w formie kodów qr do integracji klasy i pracy z nowym zespołem! Co ciekawe zadanie wcale nie jest łatwe, ponieważ uczeń ma zeskanować kod, odpowiedzieć na pytanie bez jego przeczytania i na podstawie jego odpowiedzi klasa ma zgadnąć, jak brzmiało to pytanie. Dobrej zabawy!

Dla nauczycieli - O stresie i presji - webinar dla nauczycieli

Było o stresie i presji w zawodzie nauczyciela i o sposobach poradzenia sobie z nimi! Ale przede wszystkim o tym, że warto wreszcie... zadbać o siebie. Zachęcam do oglądnięcia godzinnej rozmowy z nauczycielką, psychologiem szkolnym i psychoterapeutą - Agnieszką Maruszczak. Sketchnotka z webinaru autorstwa Małgorzaty Górki

Dla nauczycieli - Mentimeter - narzędzie do wszystkiego!

Dziś o narzędziu, które uwielbiam. I które daje wiele metodycznych możliwości. Zapraszam do oglądnięcia 30-minutowego filmu o Mentimeterze

Dla nauczycieli - Wirtualne tablice do pracy on-line

Poznaj tablice wirtualne do pracy z uczniami! Przydadzą Ci się one zarówno podczas nauki stacjonarnej, jak i zdalnej!

Dla nauczycieli - O kreatywności czyli edukacja może być wow!

Zachęcam do obejrzenia mojego wystąpienia podczas Edumoc online! O kreatywności w edukacji!

Dla nauczycieli - Scenariusze półwariackie czyli o lekturach szkolnych inaczej!

Zapoznaj się z moim wystąpieniem podczas konferencji Inspiracje 2016. Mówiłem o pracy z lekturą i o tym, jak wykorzystywać nowoczesne technologie podczas omawiania książek! Zobaczcie, jakie mam pomysły na lekcje!

Dla szkół podstawowych - Jestem sporciak

Dzięki Canvie możesz stworzyć interaktywny plakat z ćwiczeniami dla swoich uczniów! Może zadasz uczniom takie sportowe wyzwanie?

Dla szkół podstawowych - Jestem sporciak - chwyć krzesło i ćwicz!

Dzięki Canvie możesz stworzyć interaktywny plakat dla swoich uczniów z wyzwaniami na dany tydzień! Zapoznaj się z moją propozycją!

Dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych - Sportowe koło olimpijskie

Zobacz, jak można tworzyć wyzwania w Genially na jednym slajdzie! Czy takie tygodniowe wyzwania nie będą dla uczniów interesujące?

Dla nauczycieli wszystkich szkół - Relacje na start! Darmowy webinar!

Czy można wykorzystać wykreślankę, ramki czy kody qr do integracji zespołu klasowego? Można. Zapraszam do obejrzenia mojego darmowego webinaru, podczas którego poznasz niebanalne pomysły na powitanie swoich uczniów oraz integrację klasy! Zapraszam do dołączenia do grupy na fc: PROGRESOWNIA